Satake Cutlery Mfg FAX Powder Nóż uniwersalny 13,5 cm

  • szt.
  • Cena netto: 909,76 zł 1 119,00 zł

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Satake Cutlery Mfg FAX Powder Nóż uniwersalny 13,5 cm

Wszechstronny nóż kuchenny, który służy do krojenia produktów małej i średniej wielkości, a w razie potrzeby także do obierania warzyw i owoców. Doskonale się sprawdza podczas szatkowania czosnku, krojenia pomidorów lub dzielenia małych kanapek. Z powodzeniem zastępuje nóż szefa kuchni, w przypadku gdy długi nóż okazuje się nieporęczny.

Dane techniczne:

Ostrza - rdzewna stal proszkowa FAX-38
Rękojeść - drewno pakka
Twardość - 65-67 HRC
Długość całkowita - 25,5 cm
Długość ostrza - 13,5 cm
Szerokość klingi - 3,0 cm
Grubość klingi - 1,8 mm
Sposób ostrzenia - szlif dwustronny
Waga - ok. 85 g

Tradycyjne, japońskie noże kuchenne wykonywane są ze stali węglowej (stop żelaza i węgla). Duża zawartość węgla w składzie chemicznym sprawia, że nie jest to najłatwiejsza stal w kwestii pielęgnacji, a nieprzestrzeganie zalecanych wytycznych może spowodować nieodwracalne uszczerbki. Podstawową zasadą konserwacji noży ze stali rdzewnej jest wycieranie ich do sucha po zakończonej czynności. Pozostawienie noża do samodzielnego wyschnięcia doprowadzi do pojawienia się rdzy na klindze. Przy przechowywaniu noży ze stali węglowej trzeba pamiętać, że wilgoć wpływa na nie negatywnie i przed schowaniem do szuflady, bloku czy pozostawieniem na listwie magnetycznej należy je wcześniej wysuszyć.

Do konserwacji najlepiej stosować olejek kameliowy (bezwonny i bezsmakowy), jednakże przy codziennym użyciu również dobrze sprawdzi się zwykły olej jadalny (częste używanie noży nie doprowadzi do jełczenia tłuszczu). Stosowanie innych preparatów do pielęgnacji nie jest zabronione, ale musimy pamiętać, że przed użyciem należy nóż dokładnie wyczyścić, ponieważ substancje chemiczne nie powinny mieć kontaktu z żywnością. Stosowanie takich środków konserwacyjnych zalecane jest na długie przechowywanie bądź transport.

Kwaśne środowisko również wpływa niekorzystnie na rdzewne noże kuchenne. Stal węglowa, w kontakcie z substancjami o kwaśnym odczynie pH, rdzewieje jeszcze szybciej, niż w stosunku z wilgocią, dlatego ważne jest wycieranie ich do sucha. Z tego powodu, krojenie cytrusów, a także cebuli może pozostawić ciemniejsze ślady patyny na ostrzu noża.

Do samodzielnego usuwanie przebarwień najlepiej używać delikatnych preparatów do czyszczenia blatów kuchennych (np. mleczko „cif”), a także gąbki do mycia powierzchni teflonowych (zwykła gąbka może pozostawić małe rysy). Niedopuszczalne jest mycie noży w zmywarce. Środki chemiczne używane w zmywarkach mogą doprowadzić do przebarwienia na ostrzu, uszkodzić trwale rękojeść bądź samą klingę. Wysoka temperatura może doprowadzić do rozhartowanie krawędzi tnącej, dlatego nie należy mieszkać gotujących się wyrobów kuchennych.

FAX 38 to kolejna stal wyprodukowana przez firmę Nachi-Fujikoshi Corp. Podobnie jak jej siostra,FAX 40, jest to
zaawansowana, szybkotnąca stal proszkowa, stworzona specjalnie do produkcji narzędzi o specjalnym przeznaczeniu, takich jak wiertła, głownie wiertnic, rozwiertniki do różnych materiałów, włączając w to metale, oraz matryce do odlewów precyzyjnych. Dzięki znacznemu udziałowi wolframu, molibdenu, wanadu i chromu w tej stali, uzyskano mikrostrukturę o małych ziarnach z obfitą ilością drobno rozproszonych węglików. Zastosowanie kobaltu umożliwiło znaczne nasycenie nimi stali.
 

Stal FAX 38 z pewnością zadowoli każdego użytkownika, który poszukuje znaczącej wytrzymałości na zużycie, twardości i długotrwałej ostrości ostrza w swoich nożach.

Skład stali:

Węgiel (C): 1,3%
Kobalt (Co): 8,0%
Wolfram (W): 6,0%
Molibden (Mo): 5,0%
Chrom (Cr): 4,0%
Wanad (V): 3,0%

Gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy od daty zakupu.

Gwarancja obejmuje wyłącznie uszkodzenia wynikające z ukrytych wad produkcyjnych lub materiałowych pod warunkiem, że:

  • narzędzie było użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi i przeznaczeniem oraz odpowiednio konserwowane;
  • stosowane było w zalecanych przez producenta warunkach;

Gwarancją nie są objęte uszkodzenia wynikające niewłaściwej eksploatacji.

Warunki gwarancyjne POBIERZ