Global SAI Nóż do warzyw 15cm

 • Dodaj recenzję:
  • SAI-M06
  • Producent: Global
  • Kod producenta: 4943691130075
  • Dostępność: 21 - 50 szt.
  • szt.
  • Cena netto: 454,47 zł 559,00 zł

  Global SAI Nóż do warzyw, długość ostrza 15 cm, 3-warstwowy materiał CROMOVA 18 SANSO (stal nierdzewna młotkowana)

  Specjalistyczny nóż przeznaczony do siekania i krojenia wszystkich rodzajów warzyw, bez konieczności nadmiernego przyciskania ostrza. Szeroka klinga pozwala uzyskać cienkie plastry i ułatwia przenoszenie składników do salaterki lub na patelnię. Pięta, czyli fragment ostrza znajdujący się najbliżej rękojeści, ma kształt kwadratu i służy do usuwania np. oczek z ziemniaków czy szypułek.

   

  Ostrze – 3-warstwowy materiał CROMOVA 18 SANSO, stal nierdzewna młotkowana

  Twardość ostrza – 56-58 HRC

  Długość całkowita – 28 cm

  Długość ostrza – 15 cm

  Szerokość klingi – 4 cm

  Grubość klingi – 2,5 mm

  Waga – ok. 180 g

   

  Global SAI to ekskluzywna linia noży, którą Komin Yamada zaprojektował z myślą o wyzwaniach globalnego świata. Wszystkie narzędzia są wytwarzane ręcznie w Japonii, a dzięki połączeniu tradycyjnego rzemiosła z najnowszą technologią wyróżnia je fenomenalna precyzja, ergonomia i wytrzymałość. Współczesny kucharz otrzymuje noże o optymalnych właściwościach użytkowych, które są w pracy wielkim atutem.

   

  W klingach noży Global SAI zastosowano materiał CROMOVA 18 SANSO. Rdzeń ze stali nierdzewnej CROMOVA 18, o twardości 58-59 HRC, obłożono dwiema warstwami miękkiej stali nierdzewnej SUS410. Dzięki temu ostrze jest bardziej wytrzymałe i odporniejsze na pęknięcia, przebarwienia czy korozję. Płazy głowni posiadają ręcznie młotkowaną powierzchnię, która zapobiega przywieraniu produktów do noża. Grzbiet klingi jest lekko zaokrąglony, aby zwiększyć komfort pracy dłonią. Nowe, ergonomiczne rękojeści są doskonale wyważone, a innowacyjne wgłębienie na kciuk zapewnia lepszą kontrolę nad nożem oraz wygodę podczas pracy. Jednolita konstrukcja sprawia, że noże są higieniczne i łatwe w ostrzeniu.

   

  Każdy nóż jest polerowany ręcznie i zdobiony siedmioma „kropkami” (wgłębieniami), które symbolizują reguły kodeksu honorowego samurajów, wywodzące się z konfucjanizmu i buddyzmu.

  Główne cechy

  Twardość HRC +/- 1: 56, 57, 58
  Klinga nierdzewna: Tak
  Sposób ostrzenia: Dwustronny Symetryczny
  Stal wielowarstwowa: Tak, 2-9 warstw
  Materiał rękojeści: Stalowa
  Rodzaj noża: Nóż kuchenny
  Długość ostrza: 15 cm
  Typ ostrza: Nakiri
  Stal: Cromova 18